آیا نیاز به انجام انواع تعمیرات مبل دارین؟

چه موقع به تعمیرات مبل نیاز است

با گذشت زمان، مبلمان کهنه می شوند.واگر به آنها رسیدگی نشود از بین می روند. به عنوان مثال، مبل ها و کاناپه ها مواردی هستند که هر چند وقت یکبار باید آن ها را تغییر دهیم. توصیه ما این است که در هزینه خود صرفه جویی کنید و مبل یا کاناپه خود را تعمیر کنید. برای انجام این کار، می توانید خودتان وارد عمل شوید، یک تعمیرکار استخدام کنید یا مبل را به تعمیرگاه ببرید، این دو پیشنهاد ممکن است هزینه هایی برای شما داشته باشد اما قیمت انجام انواع تعمیرات مبل بسیار مقرون به صرفه تر از خرید مبل نو است.

بررسی مبل

بالشتک های کهنه، چهارچوب شکسته یا فنرهای قدیمی می توانند ظاهر مبلمان را خراب کنند. در صورت وجود مشکل در کوسن ها، تعمیر آنها آسان است، اما اگر مشکلی در فنرها یا فریم وجود دارد، می توانید به کمک یک متخصص از میزان آسیب آن مطلع شوید و سریع آن را برطرف کنید.چرا که اگر سریع نسبت به بازسازی آن اقدام نشود ممکن است بعدها مجبور شوید هزینه های بیشتری برای تعمیرات یا خرید مبلمان نو متحمل شوید.

ابزارهای مناسب انجام انواع تعمیرات مبل

پس از بررسی و پیداکردن مشکل، نیاز به انتخاب مجموعه ای از ابزارها مانند پیچ گوشتی، انبردست، پیچ، سنباده و غیره را احساس خواهید کرد. به یاد داشته باشید که ابزار مناسب و دقیق را انتخاب کنید. اگر خودتان به تعمیر مبلمان می پردازید به این وسایل اساسی نیازمند خواهید بود.

مته ها
دریل برقی بی سیم در پروژه های اثاثه یا لوازم داخلی بسیار رضایت بخش است. برای ایجاد سوراخ و اتصال قطعات کار به هم، به این وسیله نیاز است.

پیچ گوشتی
یک پیچ گوشتی با دسته های بزرگ بخرید که به راحتی در دست جا شود و تیغه مناسب داشته باشد.

انبر
یک ست انبردست شامل انبردست مفصلی، انبر دماغه بلند و انبر انتهایی بخرید. انبردست های کوچکتر برای مصارف خانگی مناسب هستند.

اره دستی
فرایندهای تعمیر کاناپه به یک اره دستی کوچک با برش صاف و دندانه های ظریف نیاز دارد تا نیازهای برش شما را پاسخ دهد. اگر از اره برقی موتوری استفاده کنید، کار راحت تر و سریع تر می شود.

چکش
برای اتصال مفاصل به هم، چکش کمک بزرگی خواهد بود. چکش پنجه ای استاندارد و چکش لاستیکی برای اهداف تعمیر مبل ایده آل هستند.

فنرهای کاناپه را بازرسی کنید

مبلمان خود را بررسی کنید ببینید که آیا فنرهای شما از نوع زیگزاگ هستند یا کلاف.ممکن است فنرها خمیده و شکسته شوند. در صورت خمیدگی، احتمالا بتوانید خودتان آنها را تعمیر کنید. اما اگر شکسته شوند باید از متخصص کمک بگیرید. از انبردست برای پیچاندن یا خم کردن فنرها استفاده کنید و آنها را به شکل واقعی خود در آورید. در این مرحله ملایم‌تر عمل کنید. زیرا اگر فنرها به شدت پیچ بخورند، می‌شکنند و باید آن‌ها را تعویض کنید. اکثر کاناپه های مدرن دارای فنرهای زیگزاگ هستند. با این حال، کاناپه های قدیمی فنرهای پیچ دار دارند و برخی از مبل ها ممکن است حتی فنر نداشته باشند.

کوسن های کاناپه را بررسی کنید

اگر کوسن ها خیلی نرم هستند باز کنید و مواد پرکننده بیشتری به آنها اضافه کنید. ضربه زدن و فوم را نیز بررسی کنید، چوب‌ها معمولاً از پشم، پنبه یا ترکیبی از مواد پلی استر ساخته می‌شوند. فوم ممکن است دارای فرورفتگی هایی باشد و ممکن است بخواهید آن را تعویض کنید. در صورت فرسوده شدن چوب پنبه ای، فقط با تعویض پنبه کار کنید.

جمع بندی
کاناپه ها و مبل هایی که ظاهری محکم دارند راحتی و جذابیت بیشتری دارند.بسیاری افراد ترجیح می دهند بجای خرید مجدد، نسبت به انجام انواع تعمیرات مبل اقدام کنند، چرا که یا از آن خاطره دارند و یا قصد صرفه جویی در هزینه های خود را دارند. هدف شما هر چه باشد، مجموعه مبل هانی با دارا بودن افراد حرفه ای در این زمینه انتخاب خوبی برای مشاوره و تعمیر مبل است.