خرید مبل کلاسیک

مبلمان کلاسیک یکی از ظریف‌ترین انواع مبلمان است. توجه کنید که ظرافت در اینجا به معنای ضعیف بودن و یا شکننده بودن آن نیست. بلکه ظرافت در این مبلمان به معنی هماهنگی تک تک اعضا باهم است. مبل کلاسیک با تلفیق مبل استیل و مبل راحتی جایگاه ویژه ای در دکوراسیون خانه های ایرانی پیدا کرده است. در ادامه به بررسی ویژگی‌هایی که برای خرید مبل کلاسیک باید به آن ها توجه کنیم، می پردازیم.

مبل کلاسیک چیست؟

مبلمان کلاسیک در ابتدا در کشورهای اروپایی رایج شد .مخصوصا در کشور ایتالیا و به ترتیب کشورهای آسیایی و بیشتر در میان طبقه بسیار مرفه و خاندان سلطنتی راه یافت.

ویژگی های مبل کلاسیک

دانستن ویژگی های مبل کلاسیک برای خرید مبل کلاسیک مهم است.

مبلمان کلاسیک عمدتا حجیم هستند. یعنی فضای بیشتری اشغال می کنند.

جزییات در مبل کلاسیک

تفاوت زیاد مبلمان کلاسیک را میزان جزییات و کیفیت آن ها ایجاد می کند که برای خرید انواع مبل کلاسیک بدردبخور است. منبت کاری هایی با جزییات و طرح های پیچیده و گوناگون. در تعیین قیمت مبلمان کلاسیک نیز حائز اهمیت است. هر چه جزییات بیشترباشد، قیمت هم بیشتر است.معمولا این منبت‌کاری ها در دسته‌ها و پایه‌ و گاهی تاج مبل استفاده می شود. 

فرق مبل کلاسیک و مبل سلطنتی

به دلیل شباهت های زیاد مبلمان کلاسیک و سلطنتی، عمدتا این دو عنوان به غلط استفاده می شود.پس برای خرید مبل کلاسیک بهتر است تفاوت میان این دو را دانست.مبلمان سلطنتی می توانند کلاسیک هم باشند .ولی به طور قطع مبلمان کلاسیک نمی تواند مبل سلطنتی باشد. یکی از تفاوت های مهم میان مبل کلاسیک و مبل سلطنتی، ابعاد آن است. غالبا مبل های کلاسیک کوچکتر از مبلمان سلطنتی هستند.

مبلمان کلاسیک فرانسوی

کشور فرانسه در گذر زمان. تا الان هنرمندان. بزرگی پرورش داده است. آنها عاشق هنر هستند. و این علاقه به طراحی مبلمان هم راه پیدا کرده است. در قرن 17 مبلمان کلاسیک فرانسوی. عمدتا برای. اشراف زادها ساخته شده. و حکاکی های چوبی در این مدل پیچیده تر،و. حجم مبلمان زیادتر بوده است. به صورتی که امروزه مبلمان فرانسوی به مبل ساده و ظریف شهرت پیدا کرده است.

طرح چوب مبلمان کلاسیک فرانسوی با خطوط راست یا منحنی بسیار ساده و نامتقارن می باشد. پارچه مبلمان کلاسیک فرانسوی از جنس کتان یا مخمل و ابریشم بوده و بسیار مرغوب و باکیفیت بالایی است. رنگ پارچه مبلمان فرانسوی عمدتا خنثی و روشن است. عموما در میان انواع مبل کلاسیک، مدل مبل فرانسوی بهترین انتخاب برای پذیرایی های کوچک است. سبک مبل کلاسیک فرانسوی بیشتر به سبک روکوکو نزدیک است.

خرید مبل کلاسیک

مبل کلاسیک با تلفیق مبل استیل و مبل راحتی جایگاه ویژه ای در دکوراسیون خانه های ایرانی پیدا کرده است. در ادامه به بررسی ویژگی‌هایی که برای خرید مبل کلاسیک باید به آن ها توجه کنیم، می پردازیم.

.

.

کیفیت مبل کلاسیک :

.

در بدنه مبل کلاسیک از کلاف چوبی با کیفیت ، نظیر راش ، نراد ، گردو و … استفاده شده . که باعث افزایش استحکام و طول عمر مبل می‌شود.همچنین استفاده از  فوم سرد و اسفنج مرغوب در نشیمن و دسته‌های مبل کلاسیک نقش تعیین کننده‌ای در راحتی و بالا بردن کیفیت مبل دارد . برای تشخیص دادن فوم سرد از فوم گرم ، بر روی سطح فوم فشار وارد کنید .اگر فوم به سرعت به حالت اول خود بازگردد، فوم از نوع سرد بوده و در غیر این صورت فوم از نوع گرم است . و کیفیت پایین تری نسبت به فوم سرد دارد.

.

.

.

.

منبت کاری‌های مبل کلاسیک :

.

همان‌طور که گفتیم، مبل کلاسیک تلفیقی از مبل راحتی و مبل استیل است .و خصوصیات بارز هر دو سبک مبل را می‌توانید در مبل کلاسیک ببینید. مبل کلاسیک همانند مبل استیل بر روی بدنه خود منبت کاری دارد .تفاوت آن با منبت های مبل استیل در این است که این منبت‌ها بر خلاف منبت های مبلمان استیل بسیار زیبا و متعادل‌اند . نقش‌هایی که از طریق منبت کاری روی این مبل‌ها ایجاد می‌شود،هنر دست طراحان است .و چنان بر روی مبلمان خودنمایی می کنند که هر بیننده‌ای را محصور خود می‌کندو

.

.

رنگ مبلمان کلاسیک :

.

به طور کلی در رنگ آمیزی مبلمان ، دو نوع رنگ براق و پوششی به کار می رود. رنگ پوششی به طور کامل سطح چوب را می پوشاند .و مانع تشخیص ترک خوردگی و اشکالات چوب می شود .ولی رنگ براق همچین ویژگی ندارد . نکته دیگر در مورد رنگ بدنه مبلمان استفاده از رنگ با کیفیت و رنگ آمیزی یکنواخت است که باعث زیبایی بیشتر مبل می شود.

.

.

.

.

ست مبلمان کلاسیک چند نفره است؟

.

مبل کلاسیک معمولا در ست های ۷ نفره و ۹ نفره تولید و عرضه می‌شود. ست ۷ نفره شامل ۱ کاناپه سه نفره و ۴ مبل تک نفره است .و ست ۹ نفره شامل ۱ کاناپه سه نفره، ۴ مبل تک نفره و ۲ میزبان است. البته با توجه به متراژ محیطی که می‌خواهید برای آن مبل تهیه کنید ، می‌توانید تعداد بیشتری کاناپه و مبل تک نفره سفارش دهید. تا ست مبلمان بیشترین هماهنگی را با دکوراسیون منزلتان داشته باشد.